piątek, 24 lutego 2012

Na grzybicę paznokci

Paznokcie z grzybicą są nieładne, żółtawe albo białawe, mają pogrubioną, kruchą i łamliwą płytkę. Często nierówną, bardzo nieestetyczną. Najczęściej grzybica atakuje paznokcie u stóp, bo tam grzyby mają idealne warunki przez większość dnia (nieprzewiewne obuwie, etc.).
Leczenie grzybicy medykamentami często bywa zawodne. Ja osobiście w większości przypadków polecałabym stare i sprawdzone domowe sposoby na grzyby atakujące płytkę paznokciową i jej okolice.
Należą do nich: ocet, citrosept (bądź wyciąg z pestek grejpfruta w innej postaci) i proszek do pieczenia.

Co zrobić żeby pozbyć się tego paskudztwa i przywrócić paznokcie do normy?
Uzbroić się w cierpliwość, bo bez tego się nie da. Jeśli marzy się wam spacerowanie w odkrytych butkach to nawet w tym roku da się to zrobić, do lata mamy jeszcze sporo czasu. Tak więc zakasujemy rękawy i:
  • kilka razy dziennie (tak często jak tylko się da) smarujemy płytkę paznokciową i jej okolice octem,
  • od czasu do czasu (np wieczorem albo rano) smarujemy ją citroseptem lub po prostu jakimś innym wyciągiem z grejpfruta,
  • buty zmieniamy na przewiewne i lekkie choć pewnie się nie da, a jeśli się nie da to do obuwia wsypujemy trochę proszku do pieczenia. Cóż, trzeba poświęcić rajstopy / skarpetki, ale to się opłaci. Proszek na stałe zmieni pH na nieprzyjazne dla grzybów. Od czasu do czasu (de facto jak najczęściej) należy go oczywiście wymieniać.

Po kilku tygodniach paznokcie będą jak nowe. Oczywiście w międzyczasie nie zapominamy o zachowaniu podstawowych zasad higieny w trakcie pedicure. 
Nailner, który był dość mocno reklamowany w mediach, też działa, jeśli wolicie bardziej radykalne kuracje możecie spokojnie go wypróbować, kosztuje ok. 56 zł < klik >i na jakiś czas (i kilka paznokci) wystarczy

1 komentarz:

  1. A co robić kiedy np gramy w piłkę i mamy na nogach po parę godzin korki, w których ciężko o przewiewność itd?

    OdpowiedzUsuń